tel.: 0911 636 390

Ambulancia pre deti a dorast.

Copyright ©  medbaby2002.sk  |  Tvorba web stránok
Tvorba web stránok
čítajte viac
ORDINAČNÉ HODINY

Pondelok:
Utorok:
Streda:
Štvrtok:
Piatok:
Sobota:
Nedeľa:
8,00   - 12,00h
13,00 - 16,00h
10,00 - 13,30h
8,00   - 12,00h
8,00   - 11,00h
voľno
voľno
Odbery: 


Poradne:
TIPY A ČLÁNKY
ÚVOD          SLUŽBY           INFORMÁCIE           OZNAMY           TIPY A ČLÁNKY          FOTOGALÉRIA          ODBORNÉ AMBULANCIE          KONTAKTY
Naša ambulancia poskytuje zdravotnú a preventívnu starostlivosť, poradenstvo a nadštandardné služby deťom a dospievajúcim do 28 rokov.
viac
Horúčka

Horúčka patrí k obranným mechanizmom organizmu voči baktériám a vírusom, nie je sama o sebe ochorením, ale prejavom choroby. Tvoria sa pri nej obranné látky, podporuje prekrvenie orgánov a tkanív, čím umožní obranným látkam dostať sa na miesto zápalu. Pri zvýšenej teplote nemôžu choroboplodné zárodky dobre prežívať. Teplotu teda zrážame až od 38,5°C.

Teplotu meriame u malých detí v konečníku, teplomer zasúvame max. 1cm. U dojčiat do 6 mesiacov odpočítame od nameranej hodnoty 0,7, u starších dojčiat 0,5.

>> čítajte viac
Poradne a preventívne prehliadky

Počas prvých 18 mesiacov života dojčatá absolvujú 10 prehliadok v nasledujúcich intervaloch:

1.Poradňa: vyšetrenie novorodenca
Prvé vyšetrenie novorodenca robíme podľa priania rodičov buď v ambulancii alebo v domácom prostredí. Kontroluje sa celkový zdravotný stav bábätka, so zameraním najmä na pupočník, stav výživy, prípadnú žltačku. Predpisujú sa vitamíny K a D ako prevencia rachitídy a krvácavej choroby novorodenca.

Vitamín D /Vigantol/ sa užíva 2kvapky denne do lyžičky s mliekom /odstriekané materské alebo umelé/. Užíva sa do 2 rokov.

>> čítajte viac
Praktické rady po prepustení z pôrodnice

Dojčenie


Frekvencia kŕmenia sa u novorodencov a dojčiat líši-od 5 do 15x za deň. Čím je dieťa mladšie, tým častejšie pije; na druhej strane, čím viac dostáva „zadného“ mlieka, tým menej sa k pitiu hlási

Prvých pár týždňov majú deti sklon zaspávať pri dojčení. Ak sa musí dieťa na dojčenie budiť, znamená to, že je buď sýte alebo môže ísť aj o začínajúcu infekciu, nízku teplotu a pod. /najmä v novorodeneckom veku/. Na dojčenie sa musia budiť najmä novorodenci s nízkou pôrodnou hmotnosťou, s hraničnou zrelosťou, so žltačkou.

>> čítajte viac
Ako sa doma liečiť pri nádche a kašli

Nádcha je  vo väčšine prípadov spôsobená vírusmi, často pri podchladení organizmu, náhlej zmene počasia /ochladenie, veterné počasie/. Prejavuje sa výtokom z  nosa, niekedy teplotou, na začiatku môže byť pocit chladu, bolesti hlavy, bolesti celého tela, kĺbov, prípadne škriabanie v  hrdle, ak je postihnutý aj nosohltan. Hlieny pri nádche môžu byť číre, vodové, hlienové a  aj rôzne sfarbené /spravidla v  neskoršej fáze ochorenia/.


>> čítajte viac
Ambulancia pre deti a dorast
Medbaby2002 MUDr. Katarína Vajdičková
Po, Štv, Pi od 7,30-8,00h
vždy po objednaní.

Ut: po objednaní
Str:
po objednaní
KONTAKTY

Detská ambulancia
MUDr. Katarína Vajdičková
MUDr. Andrea Husivargová

Zdravotná sestra: Iveta Špatinová
Medbaby2002
Kresánkova 10
841 05 Bratislava, Dlhé diely

Telefón:
0911 636 390

medbaby2002@medbaby2002.sk
sestricka@medbaby2002.sk